Aktualitet

“Lamtumirë usta”/ Rama, mesazh për ndarjen nga jeta të Pirro Manit

Shkruar nga Liberale
“Lamtumirë usta”/ Rama, mesazh për ndarjen nga jeta

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktorit dhe regjisorit të njohur shqiptar Pirro Mani.

Për Ramën, Pirro Mani “ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore”, që sipas tij kanë pasuruar artin skenik shqiptar.

"Lamtumirë usta! Pirro Mani ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore. Pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër. U prehtë në paqe dhe ngushëllime familjes", shkruan Kryeministri në Facebook.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH