Globi

Lamborghini me 124 km/h shkakton aksident, makina Smart zvarritet për 21.7 metra, humb jetën shoferi

Shkruar nga Liberale

Për aksidentin në Romë që i kushtoi jetën Manuel Proietti, gjyqtari urdhëroi arrest shtëpie për youtuberin Matteo Di Pietro. “Shpejtësia e tepërt e Lamborghini-t dhe dhuna e goditjes ndaj Smart-it konfirmohen nga mungesa e gjurmëve të frenimit, dhe nga prania në vend të shenjave të rrëshqitjes pas përplasjes, të impresionuar nga Smart-i për 21.70 metra”.

Ndërkohë Matteo Di Pietro, njëzet vjeçari që drejtonte makinën fuoristrale Lamborghini që shkaktoi aksidentin, akuzohet për vrasje me automjet të rënduar nga shpejtësia me të cilën po udhëtonte vetura e cila sipas gjyqtarit për hetimet paraprake kishte arritur shpejtësinë 124 kilometra në orë. Pas aksidentir i riu është mbrojtur: “Jam i shkatërruar dhe i pikëlluar nga kjo që ka ndodhur”, tha ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH