Aktualitet

Gazeta Liberale hapet sot me: Lajmi më parë kalon nga Rama

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet sot me: Lajmi më parë kalon nga Rama

Ndër vendimet e para të Qeverisë Rama 3 janë krijimi i Agjencisë për Media dhe Informim, që pritet të centralizojë informacionin e Këshillit të Ministrave për publikut dhe ajo e Agjencisë për Bashkëqeverisjen, që kalon nga platforma online në një ekstra-strukturë hetimore që do të vendosë penalitete për funksionarët publikë.

Duket se për kreun e qeverisë nuk janë të mjaftueshme zyrat e shtypit në ministri dhe Kryeministri dhe as puna e SPAK, e ngritur pikërisht për të hetuar dhe ndëshkuar zyrtarë të korruptuar.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH