Aktualitet

Lajçak pas takimit me Krasniqin: Ramë dakord për uljen e tensioneve në veri dhe për rikthim në dialog pa vonesë

Shkruar nga Liberale
Lajçak pas takimit me Krasniqin: Ramë dakord për uljen e

I dëguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka takuar këtë të premte në Bruksel kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqin, me të cilin kanë biseduar për situatën në veri të Kosovës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH