Globi

Ky vend aziatik po përdor qumështin e fermentuar të pelës për të tërhequr turistët

Shkruar nga Liberale
Ky vend aziatik po përdor qumështin e fermentuar të pelës

Kirgistani po kërkon të tërheqë më shumë turistë duke promovuar kumisin e tij tradicional, qumështin e pelës së fermentuar, të cilin vendasit e pinë dhe lahen dhe thonë se është i mirë për shëndetin e tyre.

Lëvizja vjen pasi interesi për pijet e fermentuara po rritet në shumë vende.

Nëpërmjet filmave dhe festivaleve promovuese, Kirgistani po inkurajon turistët të përjetojnë stilin e jetesës tradicionale nomade kirgize duke në një kullotë malore të harlisur pranë tufave të kuajve që sigurojnë qumështin.

Përmbajtje të ngjashme

Turistët mund të pinë edhe qumësht të freskët vendas, i njohur si saamal.

"Ne vendosëm ta provonim pasi dëgjuam për saamal dhe kumis nga miqtë tanë që kishin vizituar Kirgistanin," thotë Ibrahim al-Sharif, një turist nga Meka, Arabia Saudite.

"Unë as që mund ta përshkruaj shijen e tij. Nuk ka asgjë në Arabinë Saudite që do ta krahasoja me të."

Mjelja e pelës është shumë më e ndërlikuar se mjelja e një lope. Mjelja bëhet midis mesit të majit dhe mesit të korrikut, me shfaqjen e grupit yjor Pleiades gjatë natës, një shenjë tradicionale e fundit të saj./Liberale.al

[gallery columns="1" size="full" jnewsslider="true" ids="1258261,1258262"]

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH