Aktualitet

Kuvendi miraton rezolutën për Kosovën

Shkruar nga Liberale
Kuvendi miraton rezolutën për Kosovën

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar këtë të enjte rezolutën për Kosovën. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, u shpreh se rezoluta u votua pro nga 101 deputetë, asnjë votë kundër dhe një abstenim.

Partia Socialiste dhe Foltorja bashkuan votat për Kosovën, përmes së cilës dënohet sulmi i armatosur i Serbisë në Banjskë, ngjarja kjo e ndodhur më 24 shtator.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH