Aktualitet

Kuvendi mban një minutë heshtje për ish-kryeministrin Silvio Berlusconi

Shkruar nga Liberale
Kuvendi mban një minutë heshtje për ish-kryeministrin Silvio

Kuvendi ka mbajtur një minutë heshtje për ish-kryeministrit Silvio Berlusconi, i cili ndërroi jetë ditën e hënë.

Me kërkesë të kryeparlamentares Lindita Nikolla, ligjvënësit shqiptarë u ngritën në shenjë nderimi dhe mbajtën një minutë heshtje për kavalierin.

“Ishte mik i shquar i Shqipërisë. Ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm për marrëdhëniet mes dy vendeve”, tha Nikolla.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH