Aktualitet

Kuvendi i rrëzon Metës 3 dekrete, ja cilat janë ato

Shkruar nga Liberale
Kuvendi i rrëzon Metës 3 dekrete, ja cilat janë ato

Kuvendi i ka rrëzuar në seancën e sotme parlamentare 3 dekrete për kthim Presidentit Meta.

Me shumicë votash me 82, 83 adhe 84 kundër, Kuvendi nuk miratoi dekretet teksa bëhet fjalë për ligjet për shtetësinë, pronat e paluajtshme dhe zhvillim rajonal dhe kohezion që e ndan Shqipërinë në 4 rajonë zhvillimore.

Por është miratuar dekreti për shkarkimin e Besa Shahinit ndërsa, Evis Kushi është miratuar nga Kuvendi si Ministre e re e Arsimit me 104 vota pro.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH