Aktualitet

"Kuvendi i Bashës, PD nis epokën post- Berishë", hap sot Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Kuvendi i Bashës, PD nis epokën post- Berishë", hap

Prej ditësh, qyshse mori vendimin për të mbajtur Kuvend Kombëtar më 18 dhjetor, kryetari Basha i është referuar si një ngjarje e bashkimit të demokratëve, ndonëse në daljet e tij publike e ka mohuar që brenda selisë blu të ketë përçarje apo krizë.

Edhe pse atë të Berishës, të mbajtur në stadiumin “Air Albania” e cilësoi si tubim të jashtëligjshëm dhe madje u përpoq të minimizonte edhe shifrat e pjesëmarrjes, Lulzim Basha nuk ka humbur asnjë rast për t’u bërë ftesë anëtarësisë së PD-së të marrin pjesë në kuvendin e tij, madje edhe atyre që ishin më 11 dhjetor e që votuan për ndryshime statutore e për shkarkimin e kryetarit aktual.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH