Aktualitet

"Kushtetuta kthehet në Këshill", hap Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Kushtetuta kthehet në Këshill", hap Gazetën Liberale

Dy reflektimet e mazhorancës, për zhvendosjen e ndryshimeve kushtetuese në Këshillin Politik dhe mos shkarkimi i Presidentit, largojnë për momentin rrezikun e rikthimit të krizës politike

Ndryshimet Kushtetuese, të iniciuara nga opozita parlamentare, të mbështetura nga qeveria, aktualisht në procesin e miratimit në Parlament, të cilat  rikthyen për një javë klimën e krizës politike, do të zhvendosen për diskutim në tryezën e Këshillit Politik, në të njëjtin format si Marrëveshja e 5 qershorit.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH