Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Kushtetuesja ndez opozitën

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Kushtetuesja  ndez opozitën

Pasi emëroi Xhaferllarin jashtë afatit, lajmëroi kallëzim penal për kreun e KED, presidenti ka ftuar në takim krerët e opozitës jashtëparlamentare, për atë që ai e quan situatë dramatike.

Kriza me Gjykatën Kushtetuese, mund të shërbejë si ndezës për aksionin opozitar, që prej muajsh i ka lënë pas protestat, e fokusuar tek përgatitja e strukturave për zgjedhje të parakohshme.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale sot./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH