Aktualitet

Kushtetuesja/ Meta nxjerr letrën për Ruçin e u bën thirrje deputetëve

Shkruar nga Liberale
Kushtetuesja/ Meta nxjerr letrën për Ruçin e u bën thirrje

Presidenti Ilir Meta ka publikuar në Facebook letrën të cilën ia ka nisur kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese.

"Të dashur qytetarë!

Duke vlerësuar rëndësinë e jashtëzakonshme që ka ngritja sa më parë e Gjykatës Kushtetuese, vetëm në respekt të Kushtetutës, e cila ndan përgjegjësitë dhe radhën e ushtrimit të këtyre përgjegjësive nga secili institucion, po ju bëj publike letrën drejtuar Kryetarit të Kuvendit, z.Gramoz Ruçi për këtë çështje mjaft të rëndësishme.

Po kështu, është e domosdoshme që këtë letër ta lexojnë me durim dhe kujdes, të gjithë deputetët përpara se të ushtrojnë përgjegjësitë e tyre", shkruan Meta, teksa publikon letrën.

Letrën e Metës e gjeni KËTU /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH