Aktualitet

Kushtet e BE/ Pollo: Qeveria hoqi procedimin penal për votëvjedhësit

Shkruar nga Liberale

Ish-deputeti dhe ish-ministri i PD, Genc Pollo, teksa ka publikuar përparësitë e qeverisë në Konferencën e Parë Ndërqeveritare, dhe sipas tij është hequr një nga kushtet për hapjen e negociatave.

Pollo shkruan se qeveria ka hequr "fillimin e proçedimit penal për votëvjedhësit", por që "sado që të spërdridhen nuk i mbrojnë dot".

""Mburoja e votëvjedhësve!"

Në planin qeveritar për kushtet që duhen përmbushur në mënyrë që të çelen negociatat me BE kanë hequr "fillimin e proçedimit penal për votëvjedhësit" !!!

Sado që të spërdridhen nuk i mbrojnë dot. Por forca e shoqërisë e shprehur më në fund me votë do të çelë një ditë të re europian!", shkruan Pollo.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH