Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Kush e prishi marrëveshjen?

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Kush e prishi marrëveshjen?

Akuzat e Prokurorit Special të Hagës ndaj presidentit Thaçi, çuan në anulimin e takimit Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë.

Detajet mbi Prokurorin amerikan, si i emëruar i Trump, hedhin dyshime se Grenell mund të ketë qenë në dijeni më herët.

Data më e afërt për një takim mes dy vendeve, është samiti i korrikut në Paris, ndërsa fati politik i Thaçit është në duart e Gjykatës Speciale, që mund ta pranojë apo rrëzojë aktakuzën.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH