Globi

Kurti pas takimit me Vuçiç: M’u refuzua propozimi me 6 nene

Shkruar nga Liberale
Kurti pas takimit me Vuçiç: M’u refuzua propozimi me 6 nene

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë pas takimit në Bruksel me Presidentin serb Aleksandër Vuçiç, se ky i fundit, ka refuzuar propozimin e një marrëveshjeje me gjashtë nene, si deklaratë paqeje mes Kosovës dhe Serbisë.

"Unë sot propozova fillimisht një marrëveshje të shkruar me gjashtë nene si një deklaratë e paqes mes Kosovës dhe Serbisë, e cila u refuzua. U refuzua ende pa u lexuar dhe kjo për mua tregonte mosgatishmërinë për marrëveshje”, tha Kurti.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH