Aktualitet

"Kur isha në opozitë...", Rama i përgjigjet Bashës me fjalët e Zaev

Shkruar nga Liberale
"Kur isha në opozitë...", Rama i përgjigjet Bashës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish kundër akuzave të kryedemokratit, Lulzim Basha. E si duket ia ka kthyer po me akuza.

Ai ka publikuar një deklaratë të homologut të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili sipas tij edhe kur ishte në opozitë, nuk ka krijoi asnjë pengesë për rrugën europiane të vendit të tij drej unionin të BE-së.

“Unë si Zoran Zaev nuk isha në opozitë parë 100 vitesh, por para 21 muajsh dhe kur ishim në opozitë asnjëherë nuk lejuam që të japim përshtypjen para institucioneve europiane se jemi kundër fillimit të bisedimeve të vendit tonë me BE-në”, -tha Zaev.

Mesa duket Rama e akuzon Bashën se po krijon pengesa për hapjen e negociatave. Por, sa e vërtetë është kjo? /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/edirama.al/photos/a.10151850199621523/10157092894576523/?type=3&theater

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH