Aktualitet

Kur do ta shpërndajë Parlamentin, Presidenti? Çfarë thotë Ilir Meta

Shkruar nga Liberale
Kur do ta shpërndajë Parlamentin, Presidenti? Çfarë

Gjatë konferencës për shtyp ku në fokus ishte emërimi i anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u pyet se kur do të shpërndante Parlamentin.

Meta nuk dha një përgjigje të drejtpërdrejtë, por se “Kjo është një kërkesë e përgjithshme dhe e vazhdueshme por Presidenti do të sillet me përgjegjshmëri”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH