Aktualitet

Kur dhe pse u largua nga kuzhina e ferrit, shef Renato?

Shkruar nga Liberale
Kur dhe pse u largua nga kuzhina e ferrit, shef Renato?

Kanë qenë të shumta komentet pas lajmit se Renato Mekolli është larguar nga Hell’s Kitchen.

Pyetjet se pse ndodhi kjo kanë qenë me mijëra, nëpër rrjetet sociale të Top Channel e Hell’s Kitchen. Kurioziteti sigurisht vazhdon të jetë i madh për aq kohë sa nuk është dhënë ende asnjë sqarim në lidhje me këtë situatë. Sepse gjithçka do të shpjegohet sonte në darkë, në puntatën e rradhës, ku gjithë fansat e Renatos dhe të Hell’s Kitchen do të kenë mundësi të kuptojnë se çfarë ka ndodhur dhe cilat kanë qenë arsyet që e kanë shtyrë djallin drejt këtij vendimi, që të largohet e ta lërë ferrin në duart e dikujt tjetër. Sot në darkë do të zbulohet se ikja e Renatos ka ndodhur në mes të puntatës.

Sfidën e parë, atë mes skuadrave, ku të pranishme do të jenë një balerinë seksi (një djall e di pse duhet ajo aty) e pastaj edhe dy dietologe, do ta drejtojë vetë shef Renato, derisa do të arrijë të shpallë dhe fituesit e humbësit. Pastaj një situatë që nuk pritej fare të ndodhte e ka çuar Renaton drejt një vendimi drastik: të largohet nga kuzhina. I gjendur në një situatë të tillë, produksioni ka gjetur një zgjidhje tjetër. Sfida e dytë, ajo e restorantit do të drejtohet nga shefi i ri, Alsi Sinanaj, që edhe pse erdhi sa hap e mbyll sytë, e gjeti menjëherë veten në atë terren të ri. Eksperiencat e tij në televizionet greke i dhanë energjinë e duhur për t’u ndjerë si në shtëpinë e tij, edhe pse konkurrentët nuk e pritën aspak mirë. Derisa zbuluan se kush ishte në të vërtetë shefi i ri në kuzhinën e ferrit.

Është natë e jashtëzakonshme kjo e sotmja. Pas një jave mungesë, për shkak të situatës së jashtëzakonshme që ndodhi në vend, Hell’s Kitchen Albania 2 do të rikthehet sot në mbrëmje në ekranin e Top Channel, me këtë ndryshimin e madh që për shumëkënd duket pozitiv por për shumë e shumë të tjerë është gjëja që s’duhej të ndodhte kurrë. Por ja që ndodhi dhe shfaqja duhet të vazhdojë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH