Sport

“Kupa e Amerikës ishte e korruptuar”, Messi pezullohet nga futbolli

               Publikuar në : 15:58 - 04/08/19 R Liberale

Lionel Messi është pezulluar nga futbolli ndërkombëtar për 3 muaj. Ky vendim erdhi pasi argjentinasi deklaroi se Kupa e Amerikës ishte e korruptuar.

Messi u përjashtua nga loja e Kilit pas zënkës futbollistin Gary Medelin, dhe të dy morën karton të kuq. Pasi doli jashtë.

Pas zënkës Messi tha se “kupa do ti jepej Brazilit”. Për këtë deklaratë Messi u e 50 mijë euro nga Conmebol, organi qeverisës i futbollit në Amerikën Jugore.

Lidhur me gjobën dhe me vendimin për pezullimin e tij, Messi ka vetëm 7 ditë kohë për të apeluar vendimin e Conmebol.

Kjo do të thotë që Messi do të humbasë ndjeshjet miqësore të Argjentinës kundër Kilit, Meksikës dhe Gjermanisë në shtator dhe tetor.

(Visited 234 times, 1 visits today)

Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *