LIfe Style

Kujdes! Hakerat sulmojnë Whatsapp-in

               Publikuar në : 08:58 - 14/05/19 V Liberale

Whatsapp është kërcënuar nga disa hakera të cilët kanë instaluar në distancë një softuer mbikqyrjeje në telefona dhe pajisje të tjera.

Mësohet se sulmi kishte në shënjestër një “numër të zgjedhur” të përdoruesve.

Sulmi u zhvillua nga firma izraelite e sigurisë NSO Group, sipas një raporti në Financial Times.

Të hënën WhatsApp u bëri thirrje të gjithë përdoruesve të saj 1.5 miliardë që të përditësojnë aplikacionet e tyre si një masë paraprake shtesë./Gazeta Liberale

(Visited 3 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *