Aktualitet

Ktheu lokalin e tij në sallë lojërash fati, shpallet në kërkim anëtari i grupit të Martinajt

Shkruar nga Liberale
Ktheu lokalin e tij në sallë lojërash fati, shpallet në

Artan Sula, (Jani Përskura) është shpallur në kërkim nga policia e Kurbinit pasi dyshohet se organizonte lojëra fati në një lokal në pronësi të tij në Mamurras. Burime për Report Tv bëjnë me dije se 45-vjeçari është pjesë e grupit të Ervis Martinajt.

Në kuadër të operacionit “Basti i fundit", janë ushtruar kontrolle në ambientet e një lokali jashtë funksionit, në katin e parë të një pallati në lagjen "Drita", ku dyshohej se organizoheshin lojëra fati me kompjutera, në kundërshtim me ligjin.

Sipas policisë nga kontrollet janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale, 8 kompjutera që shërbenin për këtë veprimtari të kundërligjshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH