Kosova

Kryetari i Fushë-Kosovës gjobitet me 4 mijë euro

Shkruar nga Liberale
Kryetari i Fushë-Kosovës gjobitet me 4 mijë euro

Kryetari i Fushë-Kosovës, Burim Berisha është gjobitur sot me 4 mijë euro për kufizim të qasjes në dokumente publike.

Kështu ka bërë të ditur asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Vlonjat Hasani, i cili ka shkruar se lista e punëve të këqija të Komunës së Fushë-Kosovës është e gjatë, ndërsa e punëve të mira, sipas tij, fillon dhe mbaron pothuajse me zero.

“Komuna e Fushë-Kosovës përveç që i prinë listës së Komunave dembele duke mos bërë pothuajse asnjë punë për qytetarët, realizimin e investimeve kapitale e ka bërë vetëm 26%, “nepotizmi” dhe punësimi në institucione publike ndodhë vetëm nëse i “përmbushë egot politike të subjektit që e udhëheqë Komunën!” Lista e punëve të këqija është e gjatë, ndërsa e punëve të mira fillon dhe mbaron pothuajse me 0 …!!! Për të mos mjaftuar kjo, ata vazhdojnë të shkelin ligje, të thyejnë rregulla e rregullore, e të mohojnë qasje në dokumentet publike për qytetarët… Krejt kjo për t’i pamundësuar opinionit informimin për punët e dyshimta dhe të dëmshme që ata i bëjnë…!!! Agjencia për Informim dhe Privatësi, sot i ka shqiptuar gjobë Komunës, konkretisht Kryetarit Burim Berisha në vlerë prej 4.000€ për kufizim të qasjes në dokumente publike për kërkesat që i kam drejtuar Komunës.”, ka shkruar Hasani në Facebook.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH