Aktualitet

Kryeprokurori raporton në Kuvend: Sistemi ka probleme të akumuluara

               Publikuar në : 11:30 - 07/05/20 liberale

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Cela në një lidhje live ka raportuar në Kuvend se Prokuroria ka shënuar tregues pozitivë në luftën ndaj krimit, kurse shtoi se bashkëpunimi mes Policisë dhe Prokurorisë ka qenë efikas.

“Bashkëpunimi me institucionet ka qenë pozitiv. Ka pasur një bashkëpunim të mirë mes Prokurorisë dhe Policisë Gjyqësore. Ka tregues pozitivë në luftën ndaj krimit. Jemi në periudhën e plotësimit të rekomandimeve të reja. Vlerësoj bashkëpunimin me KLP-në.

Tashmë kemi dy Prokurori, atë të Posacme dhe atë të zakonshmen. Mendoj se sistemi gjithsesi ka probleme, por më shumë janë akumuluar në vite. Por sistemi statistikor është optimal. Do jetë një sfidë për ne që të kemi statistika më të mira”, tha Cela. /Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back