Aktualitet

Kryepeshkopi Janullatos mposht virusin, del sot nga spitali

Shkruar nga Liberale
Kryepeshkopi Janullatos mposht virusin, del sot nga spitali

Kryepeshkopi Anastas Janullatos ka mposhtuar koronavirusin dhe do të lërë sot spitalin.

Pasi qëndroi për 12 ditë i shtruar në një klinikë të specializuar në Athinë, Janullatos duket se është bërë më mirë.

Sipas autoriteteve mjekësore, Kryepeshkopi u paraqit në spital me simptoma të lehta dhe ethe të shkallës së ulët.

Kryepeshkopi pas daljes së tij nga spitali, do të qëndrojë në banesën e tij i izoluar, duke ndjekur të gjitha udhëzimet e dhëna.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH