Aktualitet

Kryemadhi nxjerr emrat: Po identifikojmë policët që dhunuan qytetarët

Shkruar nga Liberale
Kryemadhi nxjerr emrat: Po identifikojmë policët që dhunuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi publikoi sot gjatë një interviste për "News 24" emrat e policëve që sipas saj, dhunuan ditën e shembjes së Teatrit, qytetarët, politikanët dhe gazetarët.

“Të gjithë ata që kanë firmosur atë vendim, kryetarë bashkie, këshilltarë bashkie dhe ata policisë privatë të firmës që do ndërtojë atje do përgjigjen një ditë. Kemi nisur t’i identifikojmë. Kemi identifikuar: Altin Lila, Shef i komisariatit nr. 5.

Ai dhunoi gazetarin Alfred Lela. Kemi identifikuar Kastriot Gjokutajn, komandant i forcave special të Edi Ramës, Denisa Hima është policja që dhunoi Silva Cakën. Kemi filluar identifikimin e policëve dhe policeve që kanë dhunuar qytetarët. Turp më të madh nuk ka se të preket me dorë një grua e mbuluar me shami. Amarilda Shabani, është një tjetër police e dhunës”, tha Kryemadhi. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH