Aktualitet

Kryebashkiaku i New Yorkut uron festën e Pavarësisë: Gëzuar shqiptarë!

Shkruar nga Liberale
Kryebashkiaku i New Yorkut uron festën e Pavarësisë: Gëzuar
Kryetari i Bashkisë së New York, Eric Adams, ka uruar të gjithë shqiptarëve festën e Pavarësisë. Me foton duke bërë shqiponjën, Adams shkruan: "Gëzuar Ditën e Pavarësisë shqiptarë! “Nga Shqipëria e Vogël në Bronks në Brooklyn në Staten Island, fqinjët tanë shqiptarë janë pronarët e bizneseve të vogla, sipërmarrësit dhe njujorkezët punëtorë që e mbajnë qytetin tonë gjallë. Gëzuar Ditën e Pavarësisë shqiptarë!”, theksoi Adams në urimin e tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH