Aktualitet

Kriza politike e Ref.Zgjedhore, delegacioni i CSU mbërrin në PD

Shkruar nga Liberale

Një delegacion nga të majtët gjermanë të CSU-së kanë mbërritur në selinë e PD, ku mësohet se janë pritur nga kryedemokrati Lulzim Basha. Kriza politike dhe diskutimet për Reformën Zgjedhore janë në fokus të këtij takimi.

Bundestagu gjerman votoi pro çeljes së negociatave javën e kaluar, duke miratuar 9 kushte për qeverinë shqiptare.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH