Aktualitet

Gazeta Liberale çelet sot me: Kriza, Krimi, Reforma

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale çelet sot me: Kriza, Krimi, Reforma

Zgjidhja e ngërçit politik, zbatimi i plotë i Reformës në Drejtësi, ecuria me vetingun e gjyqtarëve e prokurorëve dhe ngritja e SPAK dhe BKH kundër krimit dhe korrupsionit.

Ishin këto disa nga prioritetet e të emëruarës së Trump për ambasadore në Shqipëri, në dëgjesën para Senatit amerikan.

Yuri Kim, në pritje të konfirmimit të saj nga Senati për të marrë detyrën si përfaqësuese e diplomacisë amerikane në Tiranë përforcoi kursin e ShBA me ata që i cilësoi si aleatët më të fortë.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH