Showbiz

Kritikoi mjekët, ndërron jetë nga Covid aktori i njohur indian

Shkruar nga Liberale
Kritikoi mjekët, ndërron jetë nga Covid aktori i njohur indian

Aktori i njohur indian, Rahul Vohra, ka ndërruar jetë në moshën 25-vjeçare si pasojë e COVID-19. Pak orë para se të humbte betejën me virusin, Vohra, zhvilloi një video ku kritikonte sistemin shëndetësor për neglizhencë ndaj pacientëve.

Video është shpërndarë në rrjete sociale nga gruaja e tij Jyoti Tiwari. Në videon në fjalë, Vohra shihet me maskë oksigjeni duke vuajtur shumë nga dhimbjet dhe mszi arrinte të merrte frymë.

“Pacientët thërrasin mjekët dhe ata nuk shfaqen fare në dhomë. Ndodh që vijnë një orë më vonë dhe ju duhet të përballeni me situata të ndryshme”, deklaronte Vohra në videon e publikuar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH