Aktualitet

Kreu i bandës, shqiptari hiqej si tregtar i produkteve kozmetike

Shkruar nga Liberale
Kreu i bandës, shqiptari hiqej si tregtar i produkteve kozmetike

Të tjera detaje janë publikuar në lidhje me aktivitetin kriminal të trafikut të drogës të Agim Çermës, i cili u arrestua një ditë më parë në Kolumbi, si koka e një grupi kriminal.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Çerma, i cili njihej me pseudonimin "Jimmy" arrinte të kalonte lëndën narkotike, duke u paraqitur si tregtar i produkteve kozmetike rrugëve të Barranquilla, qytet në Kolumbi.

Ai dërgoi mijëra kilogram kokainë në Europë e SHBA, duke përdorur edhe me fluturimet charter nga Aeroporti Ndërkombëtar i Palmirës dhe ishte një nga kriminelët më të kërkuar në botë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH