Aktualitet

KPA shkarkon nga detyra gjyqtarin Luan Daci

               Publikuar në : 10:23 - 09/12/21 ro ot

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin Luan Daci.

Daci është dënuar me 6 muaj burgim, por që u pezullua me një 1 shërbim prove.

Ai akuzohet për falsifikim dokumentesh.

Daci, nuk ka treguar shkarkimin nga detyra në ’97, por ka deklaruar në kohën që tentoi dhe arriti të bëhej anëtar i KPA-së, se është larguar me dorëheqje dhe për këtë arsye është cilësuar fajtor.

Burimi: BW


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back