Sport

Kosovë-Izrael/ Publikohen formacionet zyrtare, ‘Dardanët’ me mungesa

Shkruar nga Liberale

Kosova dhe Izraeli do të përballen në orën 20:45 në “Fdil Vokrri” për të rikuperuar ndeshjen e prapambetur eliminatore të muajit tetor, e shtyrë në atë kohë për shkak të shpërthimit të konfliktit mes Izraelit dhe Hamasit.

“Dardanët” e presin përfaqësuesen izraelite me mungesa të rëndësishme, për shkak të impenjimit të futbollistëve me klubet e tyre.

Gliha nuk mund të mbështetet te emra të tillë si: Rrahmani, Zhegrova etj., kështu që kjo ndeshje do të jetë një mundësi edhe për lojtarët që luajnë në Superligën e Kosovës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH