Sport

“Kosova, zemra e Serbisë”, çmendet Novak Gjokoviç, mesazh politik dhe provokues në “France Open”

Shkruar nga Liberale

Tenisti i famshëm serb Novak Gjokovic i cili ishte në Paris në “France Open 2023”,  dha një mesazh provokues sa i takon situatës së tensionuar në veri të Kosovës.

Pas fitores ndaj Roland Garros në France Open ai ka është afruar si gjithë sportistët e tjerë për të dhënë mesazhin e tij dhe ajo që ka shkruar është, “Kosova është zemra e Serbisë. Stop dhunës”.

Në sport ndalohet thirrjet politike dhe nuk dihet sesi do të reagojnë organizatorët apo Federata e Tenisit pas kësaj thirrjeje me karakter tërësisht politik.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH