Aktualitet

"Koronavirusi nuk është prodhuar nga njeriu", Kalo: Ja kush e thotë

Shkruar nga Liberale
"Koronavirusi nuk është prodhuar nga njeriu", Kalo: Ja kush

Mjeku i njohur, Tritan Kalo ka shpërndarë në “Facebook” një pjesë të deklaratës së Shërbimeve Inteligjente Amerikane, të cilët dolën në përfundimin se koronavirusi nuk është prodhuar nga dora e njeriut.

Kalo thotë se këtë e thonë Shërbimet Inteligjente Amerikane dhe jo ai.

Mesazhi i Kalos:

PËRR fansat e teorive konspirative te Sars-Cov2 / Covid-19…. E thonë Shërbimet Inteligjente Amerikane dhe jo une… Komuniteti i Shërbimeve të Inteligjencës së SHBA ka mbritur në përfundimin se koronavirus ” nuk eshte prodhuar nga dora e njeriut ose i modifikuar gjenetikisht “……” Washington – Komuniteti i inteligjencës amerikane ka përfunduar se koronavirusi ” nuk ishte i manbërë apo i modifikuar gjenetikisht,” por hetimet për origjinën e shpërthimit po vazhdojnë, Zyra e Drejtorit të Inteligjencës Kombëtare (ODNI) tha të enjten.

I gjithë Komuniteti i Inteligjencës ka ofruar vazhdimisht mbështetje kritike për politikëbërësit amerikanë dhe ata që i përgjigjen virusit COVID-19, i cili ka origjinën në Kinë,” tha ODNI në një deklaratë. ” Komuniteti i Inteligjencës gjithashtu konsensusin e gjerë shkencor se virusi COVID-19 nuk ishte i manbërë ose i modifikuar gjenetikisht.” (Nga: ” Inteligjenca amerikane thotë koronavirus ” jo i manmade ose i modifikuar gjenetikisht “. Olivia Gazis, CBC News 30.04.2020.) /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3258750807482996&set=a.600598179964952&type=3

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH