Globi

Koronavirusi i merr jetën ish-ministrit grek të Shëndetësisë

Shkruar nga Liberale
Koronavirusi i merr jetën ish-ministrit grek të

Koronavirusi i ka marrë jetën ish-ministrit grek të Shëndetësisë, Dhimitris Kremastinos duke u bërë kështu viktima  e 150.

Kremastinos ndodhej në spital prej më shumë se 1 muaj dhe pati komplikacione në rrugët e frymëmarrjes.

Klasa politike greke shprehu ngushëllimet e saj për vdekjen e tij. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH