Kryesore

Koronavirusi/ FSHF pezullon të gjithë aktivitetet futbollistike

               Publikuar në : 13:03 - 12/03/20 liberale

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit ka pezulluar të gjitha aktiviteet futbollistike në vend. Ky vendim vjen pas përshkallëzimit të situatës me kornavirusin në vendin tonë.

Në një njoftim për mediat bëhet e ditur se pritet vendimi i UEFA-s lidhur me aktivitet ndërkombëtare ku Shqipëria është pjesë.

“Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit ka ndjekur nga afër dhe me prioritet ecurinë e situatës në vendin tonë pas rasteve të shfaqura me COVID-19.

Nisur nga përshkallëzimi i kësaj situate dhe duke ndjerë përgjegjësi maksimale për të gjithë personat e përfshirë në jetën futbollistike në vend si dhe pas propozimit te Komitetit të Emergjencave në FSHF, Komiteti Ekzekutiv vendosi pezullimin e të gjitha aktiviteteve futbollistike.
Ky vendim hyn në fuqi menjëherë deri në një komunikim tjetër të Federatës së Futbollit.

Lidhur me të gjitha aktivitetet ndërkombëtare futbollistike, ku edhe Shqipëria është pjesëmarrëse, ditën e martë në orën 13:00 UEFA do të organizojë një video-konferencë me të 55 federatat anëtare për të marrë vendimin lidhur me ecurinë e të gjitha aktiviteteve futbollistike evropiane”, thuhet në njoftim./Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back