Globi

Koronavirusi/ Franca zgjat gjendjen e jashtëzakonshme deri në...

Shkruar nga Liberale
Koronavirusi/ Franca zgjat gjendjen e jashtëzakonshme deri në...

Parlamenti i Francës miratoi zgjatjen e gjendjes së urgjencës shëndetësore deri më 10 korrik të vendosur në vend për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Pas një jave debatesh dhe bisedimesh mes deputetëve dhe senatorëve, parlamenti më në fund miratoi zgjatjen e gjendjes së urgjencës shëndetësore.

Tashmë gjendja e jashtëzakonshme që hyri në fuqi më 24 mars për dy muaj është zgjatur deri më 10 korrik. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH