Aktualitet

Kontribut me urdhër për tërmetin, sa lekë do t’u mbahen policëve

Shkruar nga Liberale

Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër ka lëshuar një urdhër ku përcakton kontributin e efektivëve të Policisë për të prekurit nga Policia.

Në urdhër thuhet, se:

a. Drejtori, Zv/Drejtori dhe Shefat e Komisariateve në masën 5000(pesëmijë) lekë.

b. Shefat e Sektorëve dhe Shefat e Seksioneve në Drejtori e Komisariate në masën 4000 (katërmijë) lekë.

c. Specialistët, ndihmës specialistët dhe punonjësit e tjerë të Policisë në masën 3000 (tremijë) lekë.

d. Punonjësit e tjerë civilë në masën 2000 (dymijë lekë).

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH