Globi

Konfirmohet vdekja e dy kosovarëve nga përmbytjet në Gjermani

Shkruar nga Liberale
Konfirmohet vdekja e dy kosovarëve nga përmbytjet në Gjermani

Një shtetas i Kosovës ka humbur jetën në përmbytjet në Gjermani, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Zyra për Informim e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) në Kosovë.

Po ashtu, ka vdekur edhe një tjetër, njëri prind i të cilit është shtetas i Kosovës.

“Bazuar në të dhënat zyrtare, deri më tani ka humbur jetën një person me shtetësi kosovare, si dhe një person tjetër që ka njërin prind me shtetësi të Kosovës, përderisa viktima mban shtetësinë gjermane”, thuhet në deklaratën e MPJD-së.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH