Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë me COVID-19 në Sarandë, nuk është shqiptar

               Publikuar në : 09:13 - 29/05/20 liberale

Një shtetase ukrahinase ka rezultuar pozitive me koronavirus duke u bërë kështu rasti i parë në Sarandë.

Prej 7 muajsh ukrainasja ishte vendosur në Tiranë, ndërsa ka deklaruar se në Sarandë ka apartamentin e saj dhe nuk ka pasur kontakte të tjera.

Ndërkohë mësohet se si mjekët ashtu edhe efektivët e policisë së Komisariatit Sarandë, po punojnë për gjurmimin e kontakteve të saj dhe rasteve të tjera të mundshme. /Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back