Aktualitet

Konfirmohet në detyrë prokurori i Tiranës, Erjon Imeraj

Shkruar nga Liberale
Konfirmohet në detyrë prokurori i Tiranës, Erjon Imeraj

Prokurori i Tiranës, Erjon Imeraj ka kaluar vettingun. KPK ka vendosur sot, që Imeraj të konfirmohet në detyrë.

Ai e ka nisur karrierën në sistemin e drejtësisë, si oficer i policisë gjyqësore në vitin 2005 me urdhër të Prokurorit të Përgjithshëm të asaj kohe.

Pasi ka punuar për shtatë vjet si oficer i policisë gjyqësore në Prokurorinë e Përgjithshme, në vitin 2012 ai u emërua si prokuror në Prokurorinë e Tiranës, ku e ushtron dhe aktualisht funksionin e tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH