Aktualitet

Komunitetet fetare kërkojnë hapje për besimtarët, ja premtimi i Ramës

Shkruar nga Liberale
Komunitetet fetare kërkojnë hapje për besimtarët, ja

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një mbledhje on line me përfaqësuesit më të lartë të klerit shqiptar.

Kreu i KMSH, Bujar Spahiu, Imzot George Frendo, Kryepeshkopi Anastas, Baba Mondi, Genti Kruja dhe Ylli Doci kërkuan kthimin e besimtarëve pranë kulteve të tyre, nën mbajtjen e rreptë të masave të sigurisë.

Ndërsa Rama nga ana tjetër premtoi nisje të bisedimeve nga afër me përfaqësues të feve për të rishikuar një plan hapjeje pas 18 majit. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH