Aktualitet

Komisioneri publik kërkon shkarkimin e kreut të Gjykatës së Lartë

               Publikuar në : 13:04 - 25/06/19 E Liberale

Kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori, ka dalë këtë të martë para Komisionit të Posaçëm të Apelimit, ku do të vlerësohet konfirmimi ose jo në detyrë i tij.

Vendimi për konfirmimin e tij u mor me 24 Korrik, ne fund të seancës dëgjimore përkatëse ndaj tij.

Institucioni i Komisionerëve Publikë është ngritur dhe funksionon në bazë të Kushtetutës dhe ligjeve për vettingun dhe përfaqësojnë interesin publik gjatë procesit të rivlerësimit kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë./ Gazeta Liberale

(Visited 113 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *