Showbiz

Komediania nga Nju Jorku thyen rekordin botëror të grumbullimit të petullave në 1 minutë

Shkruar nga Liberale
Komediania nga Nju Jorku thyen rekordin botëror të grumbullimit

Një komediane nga Nju Jorku theu një rekord botëror në një shfaqje të transmetimit të drejtpërdrejtë duke rregulluar 13 petulla në 1 minutë.

Robyn Schall tha se vendosi të marrë rekordin për grumbullin më të lartë të petullave në 1 minutë, ndërsa krijon listën e saj të synimeve për vitin 2023.

@sportstalkprime A World Record was broken today! A new Queen of Donuts has been crowned, @RobynSchallComic ♬ original sound - Sports Talk On Prime

“Në fillim të vitit 2023, kur bëmë listën tonë të re, një nga fëmijët sugjeroi të thyej një titull të rekordeve botërore Guinness. Më pëlqeu ideja, kështu që u futa në listë”, tha ajo për Rekordet Botërore Guinness.

Schall kërkoi rekorde që përfshinin petullat dhe gjeti se rekordi për grumbullimin e ëmbëlsirave ishte 12 në 1 minutë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH