Aktualitet

Komandanti i KFOR-it: Situata në veri është e tensionuar

Shkruar nga Liberale
Komandanti i KFOR-it: Situata në veri është e tensionuar

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, ka dhënë një intervistë për Tanjugun, gazetë serbe. Në intervistën e shkurtër, komandanti Italian i KFOR-it e vlerëson situatën si shumë të tensinuar, përkundër se e pranon që në dukje të parë, situata duket e qetë. Megjithatë, vlerëson Ristuccia, situate mbetet shumë shpërthyese.

“Situata tani është shumë e tensionuar, siç kam thënë më parë, dhe është në duke e qetësuar këto ditë, por është shumë shpërthyese.” – tha z. Ristuccia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH