Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Kodi, “rrëzohet” këshilla e BE

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Kodi, “rrëzohet” këshilla e BE

Në Tiranë, qarqet politike iu kthyen polemikave për reformën zgjedhore. Presidenti Meta i kërkoi një Opinion Urgjent Komisionit të Venecias për ndryshimet që parlamenti i bëri Kodit Zgjedhor.

Komisioneri Europian për Zgjerimin Varheli, bëri thirrje që parlamenti të presë këshillat e Komisionit të Venecias para se të rivotojë Kodin Zgjedhor. Por kryeministri tha se Kuvendi do të rrëzojë dekretin e Presidentit.

“Parlamenti do të ri shprehet pa humbur asnjë ditë”, -tha ai.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH