Aktualitet

Klevis Balliu: Banorët e "Astirit" u dhunuan në mënyrë makabre

Shkruar nga Liberale
Klevis Balliu: Banorët e "Astirit" u dhunuan në

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu teksa ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama deklaroi se banorët e Astirit janë dhunuar barbarisht sot nga policia.

"Janë disa banorë të dëmtuar rendë në mënyrë barbare dhe makabre. Janë disa kolegë deputetë që janë me banorët në spital. I njoh këta banorë por është e pamundur që të përballesh me një shtet të tërë që sjell policë me armë. Këta banorë duhen dekoruar, se ju shpëtuan edhe juve gazetarëve, 40 milionë euro. Edi Rama nuk ua fali kurrë, ja ky ishte shpërblimi i tij”, tha Balliu.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH