Aktualitet

Kjo foto nuk ka lidhje me tërmetin që tronditi sot Shqipërinë!

               Publikuar në : 14:44 - 26/11/19 liberale

“Nëse jetoni në Bregun Perëndimor, mund ta mbani mend atë ditë”, kështu e nis shkrimin Christine Cube, e cila sjell pamje nga një tërmet që ka prekur Kaliforninë.

Bashkangjitur shkrimit ajo publikon edhe një foto ku shihet një person nën gërmadha dhe pranë tij, qeni besnik i cili i prek dorën me putër.

Kjo foto u përhap me shpejtësi ditën e sotme në vendin tonë, duke u cilësuar si “Foto e Ditës”, pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 6.4 që goditi Shqipërinë në mesnatë.

Por fotoja që u bë shpejt virale nëpër rrjete sociale nuk është shkrepur në asnjë nga qytetet e dëmtuara nga tërmeti më i fuqishëm që ka goditur deri më sot Shqipërinë.

Ne po kalojmë një moment shumë tragjik si asnjëherë më parë dhe duhet sensibilizim që nuk e tregon aspak një foto e cila po dezinformon! Shkrimin dhe foton origjinale e gjeni KËTU./Gazeta Liberale

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back