Showbiz

Kjo do të jetë dita më romantike e dhjetorit për të gjitha shenjat e horoskopit

Shkruar nga Liberale
Kjo do të jetë dita më romantike e dhjetorit për të

Moti që nuk i ngjan shumë dimrit i kombinuar me sezonin e shkujdesur të Shigjetarit që po kalojmë, e kanë lënë mënjanë romancën tonë. Nga 22 nëntori mund të ndiejmë se lidhjet tona të dashurisë mund të presin, pasi kemi prioritete të tjera, por dhjetori erdhi për të na kujtuar se kanë rëndësi jo vetëm punët, por edhe të dalësh dhe të udhëtosh.

Në fakt, çdo shenjë do të përjetojë një shpërthim romantike që (përkohësisht) do t'i japë fund gjithë kësaj shkëputjeje dhe vetmie.

Venusi brenda pak ditësh do të zhvendoset në Akrep dhe do të formojë një kundërshtim me Jupiterin retrograd në Dem, duke intensifikuar dëshirën e çdo shenje për kënaqësi dhe komunikim.

Kur këta dy planetë takohen, thuhet se ata ndezin një rritje të kënaqësisë. Edhe pse Venusi në Akrep nuk është më i kujdesshmi apo më i sjellshmi, ai është më e pasionuari. Së bashku me Akrepin e organizuar, ata na rrisin dëshirën për intimitet, lidhje me të tjerët, momente të përqafuara dhe romantike, ndaj bëhuni gati për momente romantike me partnerin ose aventura të tilla që nuk i keni përjetuar kurrë më parë.

Të gjitha këto së bashku në një ditë: Më 9 dhjetor, që konsiderohet dita më romantike e këtij dhjetori./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH