Aktualitet

Kishte shkuar për të punuar në ishullin grek, zhduket 27-vjeçarja në mes të natës. I dashuri tregon bisedën e fundit

Shkruar nga Liberale

Një thriller po zhvillohet ditët e fundit në ishullin Kos me zhdukjen e një vajze 27-vjeçare nga Polonia, gjurmët e së cilës humbën mbrëmjen e së hënës në zonën e Tigaki.

Rasti doli në “dritë” pas denoncimit të partnerit të saj 28-vjeçar, bashkatdhetar, i cili deklaroi zhdukjen në Polici mesditën e së martës, duke përshkruar edhe bisedën e fundit që ka bërë me të.

Sipas dëshmisë së të riut, Anastasia-Patricia, e cila punon në një njësi hoteliere në ishull, e ka kontaktuar me telefon pak pas orës 10:30 të së hënës në mbrëmje.

Siç i kishte thënë vajza, ajo ishte e dehur në Marmari dhe do të kthehej në dhomën e hotelit me një shokun e saj, që do ta shoqëronte me motorin e tij.

Mirëpo, pak më vonë vajza i dërgoi 28-vjeçarit vendndodhjen e saktë ku ndodhej për të shkuar ta merrte. Ai shkoi në vendngjarje por nuk gjeti njeri.

Në të njëjtën kohë, ai i telefonoi asaj për të mësuar se çfarë kishte ndodhur, por celulari i saj ishte i fikur.

28-vjeçari, i shqetësuar për fatin e të dashurës së tij, filloi të kërkonte gjurmën e saj të celularit përmes një aplikacioni që kishte në pajisjen e tij.

Pak pas orës 23:30, ai gjeti celularin e Anastasia-Patricia në rrugën Kiapoka, Tigaki, 5.5 kilometra larg vendndodhjes që ajo i kishte dërguar më parë.

28-vjeçari e ka telefonuar vazhdimisht vajzën por celulari i ka mbetur i fikur. 27-vjeçarja nuk është kthyer në dhomën e tyre gjatë natës dhe nuk është paraqitur në punë të nesërmen në mëngjes, ndaj i riu nga Polonia ka denoncuar në polici për zhdukjen e saj.

Sipas informacioneve, 27-vjeçarja nuk përballet me probleme psikologjike dhe nuk kishte shfaqur asnjë shenjë se dëshiron të largohet.

Autoritetet lënë të hapura të gjitha mundësitë për zhdukjen e 27-vjeçares dhe janë në kërkim të burrit që sipas deklaratës së saj do ta kishte çuar në hotel mbrëmjen e së hënës.

Në të njëjtën kohë, dëshmia e partnerit të saj polak, i cili është personi i fundit që kontaktoi Anastasia-Patricia para se ajo të humbiste, konsiderohet vendimtare.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH